Rap paylaşım platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rap paylaşım platformu

Bu free site rap paylaşımı için oluşturulmuştur.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» mutlaka izleyin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Artık overgorund Türkiye'de yok Icon_minitimePerş. Ağus. 21, 2008 5:03 pm tarafından fearless42

» Bu da Forumunuza Hediyemdir.
Artık overgorund Türkiye'de yok Icon_minitimePtsi Ağus. 18, 2008 6:35 pm tarafından Admin

» graffi videoları
Artık overgorund Türkiye'de yok Icon_minitimePtsi Ağus. 18, 2008 5:52 pm tarafından fearless42

» kendi graffitileriniz
Artık overgorund Türkiye'de yok Icon_minitimePtsi Ağus. 18, 2008 8:20 am tarafından T-Ghost

» Yorumlayınız lütfennn!!!
Artık overgorund Türkiye'de yok Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 11:18 pm tarafından Admin

» En iyi Türk MC veya grup sizce kim?
Artık overgorund Türkiye'de yok Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 10:50 pm tarafından Apox

» Graffiti haberleri
Artık overgorund Türkiye'de yok Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 10:55 am tarafından fearless42

» Grafiti tarihi
Artık overgorund Türkiye'de yok Icon_minitimeC.tesi Ağus. 16, 2008 7:28 pm tarafından fearless42

» Tuttu-Tutmadı
Artık overgorund Türkiye'de yok Icon_minitimeCuma Ağus. 15, 2008 11:45 pm tarafından Admin

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Forum

sitene ekle

Artık overgorund Türkiye'de yok

2 posters
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Artık overgorund Türkiye'de yok Empty
MesajKonu: Artık overgorund Türkiye'de yok   Artık overgorund Türkiye'de yok Icon_minitimeÇarş. Ağus. 06, 2008 1:44 pm

Geçtiğimiz günlerde Hiphopcı arkadaşlarının alıştırdığı uyuşturucu yüzünden bir Türk gencinin yaşamını yitirmesi üzerine...

Eminim başlığı gördüğünüzde ve altındaki kısa yazıyı okuduğunuzda hepiniz ayıptır söylemesi ''N'oluyor lan'' gibisinden bir tepki verdiniz içten içe ve haberin bu kısmına kadar gelmenize rağmen henüz bu şaşkınlığa bir cevap bulamadınız öyle değil mi?

Gazeteler,Televizyon,Radyo ve benzeri yayın ile yayım organlarına taraflı,yalancı ve misyoncu olduklarından pek ilgi göstermesem de bir haber gözüme çarptı bunlardan birinde,haberin başlığı şöyleydi; ''Hiphopcılara karşı operasyon.''
Milliyet Gazetesi'nin yazdığı habere göre; İran polisi bu hafta içinde Batı’dan ilham alan alt kültür gruplarına karşı bir operasyon başlattığı ve polisin hedefleyeceği gruplar arasında hiphopçılar ve satanistler de yer aldığından bahsediliyordu.
İran'da cahillik oranını gözönünde bulundurduğumda her ne kadar satanistler ve Hiphop Kültürü'nü benimsemiş insanlar aynı kefeye koyulsa da ''Tövbe tövbeee'' gibisinden klasik bir tepkiyle haberin devamını okumaya koyuldum.
Haberin devamında Batı kökenli akımlara yönelenlerin ve İran’da saçlarını tamamen kapatmayan, tamamen kapalı giyinmeyen kadınlara karşı başlatılan bir operasyon olduğu belirtiliyor ve vesayre vesayre devam ediyor.

Enteresan bir haber okumanın şaşkınlığını yaşarken aynı zamanda ''Acaba birgün ülkemizde de böyle şeyler yaşanır mı?'' soruları beynimi meşgul ederken haberin sonunda ''Günün diğeler haberlerinden başlıklar'' isimli bir bölüm ve bu bölümde ''Uyuşturucuya bir genç daha'' şeklinde bir haber başlığı dikkatimi çekti.
Uzun zamandır ülkemizde bu tür ölümler gerçekleşmedinden büyük bir merakla haberi okumaya koyuldum.
İstanbul / Çerkezköy'de sporla yakından ilgilenen ve karakuşak sahibi olan bir gencin sporu bırakıp kötü arkadaş çevresine bulaşıp uyuşturucuya başladığı yazıyordu ve buraya kadar her şey normaldi ancak haberin sonunda; ''Ülkemizi tehdit eden bu Hiphopçı gençlerin zehirlediği ve bu tür arkadaş çevresi tarafından kötü yola düşürülen bir genç...'' gibisinde cümleler kullanılmıştı.

Hani derler ya ''Gülme komşuna gelir başına'' aynen o hesap oldu bizimkide,daha iki dakika önce İran'da yaşanan bir olaya cahil bir ülkedir olabilir gibisinden çok bilmiş bir yorum getirirken ülkemde durumun çok daha feci boyutlara geldiğini gördüm.

Aslında bizim sitelerimizde bu tür yazılara pek rastlanmaz çünkü yazacak çok fazla konumuz yoktur yeni gelişen bir kültür olduğumuz için bu topraklar üzerinde ancak yazmak içinde bundan önemli bir konu olamayacağını düşünerek aldım kalemi elime.

Daha önce Understation aracılığıyla bu kültürden küfürü ve uyuşturucuyu uzak tutalım, bu kültürün dışında olanlar o Amerikan filmlerinde gördükleri serseri tipler gibi samasınlar bizi ki ilerlememiz daha kolay olsun gibisinden çağrılarda bulundum.
Ne kadar çabaladıysam,kampanyalar başlattıysam olmadı ve belkide olmayacakta,ben küfürlü şarkı çalmadığım için bu radyodan kovulurken; ''Bu kültürde bayanlar veya küçük yaşta insanlarda var,küfürlü şarkılarla onları rahatsız ediyor ve onlara kötü örnek oluyoruz.'' dediğimde altına ''Küfür olmalı'' yazan bayanlara tanık olmuştum.

Ve gel zaman git zaman nice küfürlü parçalar kaydedildi, ''Boşver kanka bir üçlü saralım'' gibisinden şarkı sözleri bu kültürü dışarıdaki insanlara tanıttı vesayre vesayre.

Hep çekici geldi ''Hey dostum, moruk, ahbap,bro,homi...'' gibisinden amerikan filmlerinden özenilen sözler,ve aynı filmlerdeki silahları görenler birer Gangsta oldular ülkemde...Madafakasız yapamazdık biz...
Madem bu kadar Gangsta'yız hepimiz ve kültürümüze bu şekilde yarar sağladığımızı düşünüyoruz o halde herkes kendi evinde de bu şekilde davransın? Kız kardeşini madafaka diye çağırsın, annesi pantolonunu yıkamamışsa çeksin silahı vursun hani gangstayız ya, ya da babası harçlık vermiyorsa uyuşturucu karşılında para istesin?

Nasıl saçma geliyor değil mi? Ama madem Hiphop bizim kültürümüz ve Underground'da ailemiz derken bu saydıklarımızı büyük bir zevk ile yapıyoruz?

İster MC olsun ister dinleyici istersede bu kültürün diğer emektarlarından, her kim bu tür pisliklerle özelliklede uyuşturucuyla gösteriş yaptığını sanıp bu kültürü baltalıyorsa ondan desteğimizi keselim,binbir emeklerle buralara gelen bu kültüre suçsuz olsak bile suçluya destek vererek bir balta da biz vurmayalım.

Power FM ve TRT'nin RAP müzik yasağı bizim için en büyük utançlardan biriyken,uyuşturucu ve benzeri pisliklerle kültürümüzü kirletip dışımızdaki insanlara bizi satanist gibi inaçsız insanlarla aynı kefeye koyacak kozları vermeyelim.

Bu tür haberleri okudukça ve bilinçsiz insanların TV yada gazetelerde Hiphopı karalamalarını gördükçe benim içim Hiphopında bizzat kendisi parçalanıyor,BUNA İZİN VERMEYİN!
https://rapper.all-up.com
Apox
Usta
Usta
Apox

Artık overgorund Türkiye'de yok Empty
MesajKonu: Geri: Artık overgorund Türkiye'de yok   Artık overgorund Türkiye'de yok Icon_minitimePerş. Ağus. 07, 2008 3:47 am

gerçekten hepsi doğru eline sağlık bu bilgiler çok önemli

Artık overgorund Türkiye'de yok
1 sayfadaki 1 sayfası