Rap paylaşım platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rap paylaşım platformu

Bu free site rap paylaşımı için oluşturulmuştur.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» mutlaka izleyin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Graffiti haberleri Icon_minitimePerş. Ağus. 21, 2008 5:03 pm tarafından fearless42

» Bu da Forumunuza Hediyemdir.
Graffiti haberleri Icon_minitimePtsi Ağus. 18, 2008 6:35 pm tarafından Admin

» graffi videoları
Graffiti haberleri Icon_minitimePtsi Ağus. 18, 2008 5:52 pm tarafından fearless42

» kendi graffitileriniz
Graffiti haberleri Icon_minitimePtsi Ağus. 18, 2008 8:20 am tarafından T-Ghost

» Yorumlayınız lütfennn!!!
Graffiti haberleri Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 11:18 pm tarafından Admin

» En iyi Türk MC veya grup sizce kim?
Graffiti haberleri Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 10:50 pm tarafından Apox

» Graffiti haberleri
Graffiti haberleri Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 10:55 am tarafından fearless42

» Grafiti tarihi
Graffiti haberleri Icon_minitimeC.tesi Ağus. 16, 2008 7:28 pm tarafından fearless42

» Tuttu-Tutmadı
Graffiti haberleri Icon_minitimeCuma Ağus. 15, 2008 11:45 pm tarafından Admin

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Forum

sitene ekle

Graffiti haberleri

2 posters
YazarMesaj
fearless42
Yeni üye
Yeni üye
fearless42

Graffiti haberleri Empty
MesajKonu: Graffiti haberleri   Graffiti haberleri Icon_minitimeC.tesi Ağus. 16, 2008 7:36 pm

Graffiti Suç Değil Sanattır

Graffiti sanatçısı Resul Bilgin, kamusal alanlara izinsiz yazı yazmakla başlayan ancak daha sonra giderek gelişen graffitinin günümüzde görsel bir sanat haline geldiğini söyledi.

Graffiti sanatçısı Resul Bilgin, kamusal alanlara izinsiz yazı yazmakla başlayan ancak daha sonra giderek gelişen graffitinin günümüzde görsel bir sanat haline geldiğini söyledi.
Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Resul Bilgin, özel bir bankanın sponsorluğunda düzenlenen kariyer günleri etkinlikleri kapsamında geldiği Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde (KTÜ) graffiti sanatıyla ilgili çalışmalar yaptı. Kamusal alanlara izinsiz olarak yazılan yazılar veya çizilen şekiller olan graffitinin ilk olarak Amerika’da ortaya çıktığını ve suç sayıldığını kaydeden Bilgin, daha sonra hızla gelişen graffitinin giderek görsel bir sanat haline geldiğini ifade etti.
Graffiti sanatının dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla yayıldığını belirten Bilgin, “Graffiti dünyada hızla yayılıyor. Hatta graffiti sanatçıları için özel boyalar, spreyler, malzemeler üretiliyor. Graffiti artık görselliği yansıtan bir sanat haline geldi. Ancak insanların bu sanatı halen bir suç olarak görmesi bizi üzüyor. Benim amacım da graffitinin bir suç değil sanat olduğunu insanlara göstermek” diye konuştu.
Graffitinin kişinin duygu ve düşüncelerini yansıttığı bir sanat olduğunu belirten Bilgin, “Graffiti sanatının bilinmediği şehirlerde çalışmalar yaparak graffitinin bir suç değil sanat olduğunu insanlara göstermek istiyorum. Bana yaptığımı işin suç olup olmadığını soranlara, “Eğer bu suç olsaydı, bir banka bana sponsor olur muydu?” diye soruyorum.” dedi.
Bilgin’in yaptığı graffiti çalışmalarına ilgi gösteren öğrencilerden bazıları da spreylerle tuval üzerine graffiti yapmaya çalıştı.
Admin
Admin
Admin

Graffiti haberleri Empty
MesajKonu: Geri: Graffiti haberleri   Graffiti haberleri Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 1:21 am

emeğe saygı güzel paylaşım
https://rapper.all-up.com
fearless42
Yeni üye
Yeni üye
fearless42

Graffiti haberleri Empty
MesajKonu: Geri: Graffiti haberleri   Graffiti haberleri Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 10:55 am

sağol
bulduğunuz haberleri ekleyin

Graffiti haberleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» graffiti nedir