Rap paylaşım platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rap paylaşım platformu

Bu free site rap paylaşımı için oluşturulmuştur.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» mutlaka izleyin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ayben hakkında Icon_minitimePerş. Ağus. 21, 2008 5:03 pm tarafından fearless42

» Bu da Forumunuza Hediyemdir.
Ayben hakkında Icon_minitimePtsi Ağus. 18, 2008 6:35 pm tarafından Admin

» graffi videoları
Ayben hakkında Icon_minitimePtsi Ağus. 18, 2008 5:52 pm tarafından fearless42

» kendi graffitileriniz
Ayben hakkında Icon_minitimePtsi Ağus. 18, 2008 8:20 am tarafından T-Ghost

» Yorumlayınız lütfennn!!!
Ayben hakkında Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 11:18 pm tarafından Admin

» En iyi Türk MC veya grup sizce kim?
Ayben hakkında Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 10:50 pm tarafından Apox

» Graffiti haberleri
Ayben hakkında Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 10:55 am tarafından fearless42

» Grafiti tarihi
Ayben hakkında Icon_minitimeC.tesi Ağus. 16, 2008 7:28 pm tarafından fearless42

» Tuttu-Tutmadı
Ayben hakkında Icon_minitimeCuma Ağus. 15, 2008 11:45 pm tarafından Admin

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Forum

sitene ekle

Ayben hakkında

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Ayben hakkında Empty
MesajKonu: Ayben hakkında   Ayben hakkında Icon_minitimePerş. Ağus. 07, 2008 7:25 pm

Ceza'nın kardeşi olarak tanınıyor ama o yalnızca Ceza'nın kardeşi değil, aynı zamanda başarılı bir MC (rap yapan kişi). Adı Ayben... Daha albümü çıkmadan adına internet sayfaları açılan, Burhan Öçal, Aylin Aslım, Sertab Erener ve Nil Karaibrahimgil'le düet yapan rap müziğin asi kızı Ayben, şimdi Doublemoon etiketiyle 'Sensin O' isimli ilk albümünü çıkardı. 19 şarkının yer aldığı albümde Ayben, Cem Karaca'nın 'Raptiye Rap Rap' isimli parçasına da oğlu Emrah Karaca ile birlikte yeni bir yorum kattı. Biz de Ayben'le yeni albümünü konuştuk...

* Albümün ismi neden 'Sensin O'?
'Sensin O'nun bir sürü anlamı var. İçinde aslında bir sürü inat barındırıyor. Hani çocuklar 'Sensin O', 'Sensin O' derler ya birbirlerine, işte öyle bir şey...

* Siz neye karşı 'Sensin O' diyorsunuz?
Her şeye karşı... Ama albümde 'Sensin O' değil, 'Benim O' diye bir şarkı var. Bu şarkıda da iki tane Ayben var ve ikisi de birbiriyle çatışıyor. Birisi her şeye karşı susan, diğeri ise her şeye karşılık veren bir Ayben...

* Siz daha çok konuşan Ayben'i tercih ediyorsunuz değil mi?
Özel hayatımda sakin bir Aybenim ben... Daha agresif Ayben ise sahnede ortaya çıkıyor. İkisi de aynı ama özel hayatımdaki sakinliğim sahnede yok oluyor. Sahnede yaptığım rap bana yazma ve yazdıklarımı konuşma fırsatı veriyor.

* 'Raptiye Rap Rap' parçasını albüme nasıl koydunuz?
Ben o parçayı albüme koymayı çok istiyordum. Prodüktörüm bunun imkansız olmayacağını söyledi. Ama ben hiç girişimde bulunmadım. Ortaya bir fikir atıp, çekildim. Tembellik ettim yani... Albüm çalışmaları sırasında tembelliğimden acayip şikayet ettiler. Ayarladılar ve ben bir anda kendimi parçayı okurken buldum. İnanılmaz bir deneyimdi.

* Cem Karaca'yı sever miydiniz?
Severdim. Küçük bir çocuksunuz ve rap dinliyorsunuz. 'Adam Olacak Çocuk'u izler, rap müzik dinlerken, Cem Karaca 'Rap Rap' diyordu. Ama bu şarkı rap gibi deyip, dinliyordum. Yapılan ilk rap parçalarından da bir tanesi... Keşke benim söylediğimi duyabilseydi. Duymasını çok isterdim.

HENÜZ RAP YILDIZI DEĞİLİM!
* Şarkı sözünüzde 'Ayben de micro emin, Fuat beton zemin' diyorsunuz. Aynı laf Fuat'ın albümünde de vardı. Anlamı nedir?
Ayben de 'micro emin' demek, mikrofon emin ellerde anlamına geliyor. Herkes 'micro emin' diye bir karakter olduğunu düşünüyor ama... 'Fuat beton zemin'i ise Fuat'a bir şey olmaz anlamında kullanıyoruz. Onun albümündeyken 'Ayben de micro emin, Fuat beton zemindi'. Fuat benim albümüme konuk olunca, 'Ayben de beton zemin şu an Fuat micro emin' oldu. Bir gönderme var yani...

* Bir rap yıldızı nasıl eğlenir?
Ben rap yıldızı olmadım ama müzik yaparken de, dışarıda yürürken de eğlenebilirm. Dışarı çıkayım da eğlence kulübüne gideyim de diye bir takıntım yok. Konserlerim dışında bir yere gittiğim de yok. Çok fazla dışarı çıkmam. Geceleri özellikle...

* Peki insanlar sizi sokakta tanıyor mu?
Çok çok değil ama tanıyanlar oluyor. Çoğu zaman benzetemiyorlar. Kötü eleştiriler duyarsınız ya da okursunuz, ben o insanları hiç görmüyorum. Yanıma gelmiyorlar bundan sonra da gelmezler herhalde... Aslında birileri sizi ne kadar çok eleştiriyorlarsa aslında o kadar da umursuyorlardır. Benim için problem yok yani... Yeter ki, hakaret boyutunda olmasın! Benim için nefret duyarak vakit harcıyorlar.
https://rapper.all-up.com

Ayben hakkında
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» -----Ayben
» Ayben-- rap benim